Elektrikli Araçlar Ve Kaynak Teknolojileri Sanal Simülasyon...

Elektrikli Araçlar Ve Kaynak Teknolojileri Sanal Simülasyon Laboratuvarı Projesi

İnönü Üniversitesi’nde geleceğin teknikerleri geleceğin eğitim modeli ile yetiştiriliyor.

Editor: mümtaz toy
20 Şubat 2021 - 01:00

Elektrikli Araçlar Ve Kaynak Teknolojileri Sanal Simülasyon Laboratuvarı Projesi

İnönü Üniversitesi’nde geleceğin teknikerleri geleceğin eğitim modeli ile yetiştiriliyor.

Ülkemizde Organize Sanayi Bölgeleri içerisinde uygulamalı eğitim yapan 11 meslek yüksekokulundan birisi olan İnönü Üniversitesi Malatya OSB Meslek Yüksekokulu’nda eğitimin kalitesinin yükseltilmesi amacıyla sürdürülen çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Elektrik ve Enerji Bölümü ile Makine ve Metal Teknolojileri Bölümlerinin ortaklaşa hazırlamış oldukları “Elektrikli Araçlar ve Kaynak Teknolojileri Sanal Simülasyon Laboratuvarı”adlıproje Fırat Kalkınma Ajansı 2020  Yılı Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında ön değerlendirme ve nihai değerlendirme sonucunda başarılı bulunarak kabul edilmiştir.

            Bu proje kapsamında kurulacak sanalsimülasyon laboratuvarları ileülkemizde ilk kezİnönü Üniversitesi Malatya OSB Meslek Yüksekokulunda açılarak 40 öğrenci ile eğitim -öğretim faaliyetine başlayan Hibrit ve Elektrikli Araçlar Teknolojisi programı ve yine üniversitemiz bünyesinde ilk kez açılarak 68 öğrencisi ile eğitim-öğretimini sürdüren Kaynak Teknolojisi Programlarımızın eğitim faaliyetlerinin büyük bir kısmı bu laboratuvarlarda sanal ortamda simülasyonlarla yürütülecektir.

            Projenin toplam maliyeti; 775.142,00-TL olup bu tutarın %75’ini oluşturan 581.356,50 TL’sı Fırat Kalkınma Ajansı katkısıyla, kalan %25’ini oluşturan 193.785,50 TL’sıise İnönü Üniversitesi Rektörlüğü katkısıyla karşılanacaktır. Projenin tamamlanma süresi 9 ay olarak belirlendi

           

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..