YEŞİLDER Kadın Kollarından Kurban Bayramı mesajı

YEŞİLDER Kadın Kollarından Kurban Bayramı mesajı

YEŞİLDER Kadın Kolları Başkanı Birgül Özpolat Kurban Bayamı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı. Özpolat mesajında;

Editor: mümtaz toy
19 Temmuz 2021 - 23:59

YEŞİLDER Kadın Kollarından Kurban Bayramı mesajı

YEŞİLDER Kadın Kolları Başkanı Birgül Özpolat Kurban Bayamı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı. Özpolat mesajında;

“Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının tazelenmesine vesile olan bayramlar, geçmiş ile gelecek arasında güçlü bir bağdır. Milli ve dini değerlerin, gelenek ve göreneklerin günden güne unutulduğu günümüzde, bayramlar sayesinde insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duyguları kuvvetlenmekte, birlik ve beraberlik şuuru güçlenmektedir.

Milletimizi manevi iklimiyle saran, ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran bir Kurban Bayramı'nı daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz.

Bayramlar bizleri aynı dinin, aynı inancın neşesinde birleştiren, iman kardeşliğinin tezahür sahneleridir. Bayramın sevincini, coşkusunu içimizde hissederek onun muştusunu gönüllerden gönüllere, evlerden evlere taşımalıyız. Evlerin canlı bayramları olan çocuklarımızı bayramın coşkusuyla tanıştırmalı, yaralı gönülleri, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle bayramlarımızı aydınlatmalıyız.

Sevinçlerin ve mutlulukların paylaştıkça artığını,  üzüntüler ve acıların da paylaşıldıkça azaldığını unutmamalı, küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmalı, yardımlaşma ve dayanışmayı artırarak, kardeşlik duygularımızı güçlendirmeli, bayramlarımızı günün anlam ve önemine uygun olarak yaşamalıyız.

Bu bayramda nasıl ki annelerimizi, babalarımızı, eşimizi, dostumuzu hatırlayacak, onların yanında olacak isek, aynı şekilde eşsiz fedakârlıklarını daima hissettiğimiz aziz şehitlerimizin ailelerini, çocuklarını ve kahraman gazilerimizi hatırlayarak, onların yanında olmalıyız.

YEŞİLDER Kadın Kolları olarak anne ve çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Her yıl geleneksel olarak sürdüğümüz bayramlık kıyafet dağıtımını bu sene de sürdürmenin gururunu yaşıyoruz. Ayrıca bu kurban bayramında üyelerimize kurban payı dağıtacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Malatyalı  hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini, hem aziz milletimiz, hem de tüm insanlık için barışa huzura ve refaha vesile olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..